doha-yapi-insaat-duvar-kagidi

Duvar Kağıdı Uygulamamız

Önce odanın kullanım amacına göre müşterimiz güzel bir duvar kağıdı seçer. Duvar kağıdının seçiminde zevkinize uygun olmasının yanı sıra uygulanacak oda ve duvarların durumu da önemlidir. Örneğin oturma odası, yatak odası, koridor gibi kuru alanlar için her tür duvar kağıdı kullanılabilir. Fakat banyo, tuvalet, mutfak gibi nemli alanlarda vinil gibi bu nemi kaldıracak ve sabunla silinebilecek bir duvar kağıdı seçmenizi öneririz. Ayrıca, eğer duvarlarınız pürüzlüyse, kalın kabartmalı, kağıt veya ekspanse ve yoğun desenli duvar kağıtları daha iyi durur.

Seçtiğiniz duvar kağıdına özel yapıştırıcımızı temin ederiz. Eğer nemli süngerle silinebilen bir duvar kağıdı kullanacaksak, genel duvar kağıdı yapıştırıcısı yeterli olacaktır. Eğer vinil, kalın kabartmalı veya hasır duvar kağıdı kullanacaksak, bu duvar kağıtlarına özel yapıştırıcılardan almamız gerekir. Elbette eğer kendinden yapışan bir duvar kağıdı kullanıyorsak yapıştırıcıya gerek kalmaz.

Eğer duvarlarınız çimento ve alçı sıva halindeyse, 24 saat öncesinden saten alçı macunu uygularız. Bu işlem duvarı korur ve duvar kağıdı sökülürken duvarın zarar görmesini önler. Eğer duvarlarınız boyanmış durumdaysa, boyalı yüzeyleri zımparalayarak yapıştırıcının daha iyi tutunacağı bir yüzey hazırlarız. Eğer daha önceden duvar kağıdı ile kaplanmış duvarlarınız varsa, mevcut duvar kağıdını sökeriz. Eğer duvarlarınızda çatlaklar veya delikler varsa, delikleri spatula kullanarak sıva alçısı ile doldururuz. Çatlakları ise yapışkan bantla kapatır ve saten alçı ile duvarın kalanıyla aynı seviyeye getiririz. Son olarak ustalarımızın asıl maharetlerini konuşturacakları duvar kağıtlarını yapıştırma aşamasına geçeriz. İşin sonunda pürüzsüz ve göz alıcı duvar kağıdı kaplamasına sahip mekanlara sahip olursunuz.

Etiketler: Etiket Yok.

Add a Comment

Bir yorum göndermek için oturum açmış olmanız gerekir